Proč pracovat v J&T
Úspěch každé firmy spočívá především v lidech, kteří pro ni pracují. Víme, že je velmi důležité mít kvalitní a motivované zaměstnance, kteří u nás nejen pracují, ale zvyšují si svoji odbornost, mají prostor pro seberozvoj.
Vlastimil Nešetřil, výkonný ředitel J&T Banky
J&T Progres - vzdělávání v J&T

Je pro nás důležité, aby naši zaměstnanci měli neustále možnost zvyšovat svoji odbornost a rozvíjet se dle situace a aktuálních potřeb. Novým kolegům se věnujeme od prvního dne.

Systém interního školení díky znalostem a zkušenostem kolegů... 

Tým Interních lektorů v J&T se stále zdokonaluje a přidává další odborné a rozvojové workshopy, o které mají lidé zájem. Každý rok realizujeme víc než 60 workshopů.

V jakých tématech se rozvíjíme?

 • Komunikační dovednosti a typologie 4 Elements 
 • Práce s energií
 • Osobní efektivita
 • Práce s týmem
 • Finanční myšlení
Katka Dalecká
Katka Dalecká
Katka Dalecká
Témata: Finanční myšlení, Komunikační dovednosti, Typologie

V J&T mám na starosti Investiční centrum a naším cílem je poskytovat kvalitní informace o investicích kolegům z obchodních týmů a jejich klientům. Své pracovní zkušenosti jsem vždy získávala v oblasti finančních produktů; mj. jsem se zabývala školeními, prezentacemi a poradenstvím. Možnost stát se interním trenérem tak příjemně zapadla do seznamu věcí, které mne baví.  Na práci lektora oceňuji vzájemné obohacování všech zúčastněných a také kouzlo propojení investování a vzdělávání - protože vzdělání je jednou z nejdůležitějších investic v životě každého z nás.

 

Eva Havlíková
Eva Havlíková
Eva Havlíková
Témata: Komunikační dovednosti, Typologie, Práce s energií a osobní efektivitou

V J&T mám na starosti vzdělávání a rozvoj zaměstnanců v divizi Obchod. Začínala jsem se školením investičních produktů, kterému se v rámci certifikace externích partnerů věnuji dodnes. Kromě odborných školení mě velmi baví workshopy zaměřené na měkké dovednosti. Důvodů, proč být interním trenérem mám hned několik – baví mě komunikovat s lidmi, neustále vstřebávám nové podněty z okolí. Ráda předávám nabyté informace a zkušenosti dál ostatním, kteří díky tomu buď rozvinou své dosavadní znalosti, objeví něco nového nebo třeba budou úspěšnější ve svém pracovním životě. Vzdělávání je neustálý a nekonečný proces, a tak bychom se měli všichni stále dál a dál učit a rozvíjet.

Trainee programy

 • Máte rádi výzvy? Pak máte u nás obrovskou příležitost. Během jednoho roku můžete získat klíčové zkušenosti a znalosti a zároveň vidět výsledky své práce.
 • Studenty posledních ročníků a absolventy zapojujeme vysokých škol do reálných projektů.
 • Skvělá příležitost pro nastartování vaší kariéry.
 • Naší předností je flexibilita - pomáháme každému Trainee individuálně dle jeho zájmu.Pracovní vytížení ladíme podle aktuálního rozvrhu. Vždy záleží na individuální domluvě v týmu.
 • Každý rok nás můžete potkat i na Career Days - kde máte možnost se s námi i osobně potkat a dozvědět se další podrobnosti.

 

Jak to u nás probíhá?

 

 

Trainee programy v J&T

Financial trainee program - full time

 • Díky ročnímu programu získáte ucelenou představu o finančním fungování banky a finančním controllingu řízeného napříč skupinou J&T. Díky účasti na reálných projektech se lépe zorientujete v jednotlivých finančních a ekonomických činnostech.
 • finanční účetnictví - kapitálová přiměřenost - výkaznictví -  vývoj a testování oceňovacích modelů - controlling

Profil úspěšného kandidáta

 • Absolventi/studenti finančně-ekonomického zaměření + min. 1 rok pracovní zkušenosti (i při VŠ), není podmínkou pracovní zkušenost v oboru  + selský rozum, strukturované a jasné vyjadřování, schopnost přicházet s novými nápady + možnost pracovat 40 hodin týdně (= plný úvazek).
 • Financial trainee příležitosti otvíráme vždy na jaře. Během prázdnin pak  mezi sebe přivítáme několik nováčků.

Trainee programy - part time

 • Trainee programy v oblastech: IT/IS (Business Intelligence, webová rozhraní, HR, Legal
 • Pro koho jsou trainee programy určeny: studenti 4. a 5. ročníků, čas 20 - 30 hodin týdně (=částečný úvazek).
 • Chcete k nám? Napište nám na jobs@jtservices.cz - programy otvíráme podle aktuálních projektů.

 

Příběhy našich financial trainees

Lukáš Formánek, J&T Services - controlling

"Financial trainee program jsem zahájil na controllingovém oddělení J&T Services, kde se shodou okolností brzy uvolnila pozice Controllera. Na obě strany nám to fungovalo, tak jsem na controllingu rovnou zůstal. Dělal jsem analýzy všeho druhu a financial controlling pro několik společností. Postupem času jsem se dostal na, pro mne velice zajímavou, pozici “Project Manager” a mám na starost několik společností/projektů, ve kterých J&T drží nějaký podíl. Pro tyto společnosti dělám pravidelné valuace, řeším případné financování a další potřeby ze strany těch společností, tak i ze strany J&T."

Pavel Havlíček, J&T Banka - řízení kreditních rizik

"Jako trainee jsem nastoupil na svoji první rotaci na ekonomický odbor, kde jsem se podílel na přípravě dat a zpracování výroční zprávy banky. Vzhledem k probíhajícímu auditu byly moje první týdny náročnější, ale o to víc jsem se toho stihl naučit. Na druhou rotaci jsem byl vyslán na odbor finančních analýz do Bratislavy. Rotace na Slovensku mě mile překvapila velmi příjemným prostředím a různorodostí pracovní náplně. Po návratu do Prahy jsem nastoupil na odbor řízení kreditních rizik, který mě vyvedl ze světa bankovních čísel do světa nejrůznějších ekonomických subjektů a transakcí – aktivních obchodů banky. Na kreditu jsem nakonec i zůstal. Mezi moje každodenní úkoly patří mimo jiné práce s chorvatským trhem."

 

Společenská odpovědnost

Jedním z pilířů naší CSR strategie je odpovědnost a dobrovolnictví našich zaměstnanců. Hlavním smyslem je podpořit a ocenit aktivitu, odpovědnost a snahu zaměstnanců pomáhat všude tam, kde je to potřeba.

Hledáme projekty a nápady, často ve spolupráci s naším Nadačním fondem J&T. Zároveň jsme spustili i projekt Guru, aplikaci, do které mohou zaměstnanci vložit svůj nápad, koho a proč podpořit. A v případě, že je projekt schválený, stává se autor nápadu i garantem projektu.

Benefity

Přehled benefitů

sick day home officetýden dovolené navícconciergeKLUB MAGNUS

Zlepšováky- J&T Guru

 • Říká vám něco Kaizen? Nám už ano. Chytli jsme se této metody a zlepšujeme :)
 • Každý zaměstnanec má možnost hledat ve svém odboru skuliny, které by se daly změnit a zlepšit – zefektivnit, urychlit, zpříjemnit, zlevnit…
 • Pokud je nápad schválen přímým nadřízeným a Guru radou, dochází k realizaci a rovněž k odměně v podobě bodů do věrnostního systému.
 • Kvartálně pak výkonný ředitel banky vybírá nejzajímavější zlepšovák a sám osobně zaměstnance odměňuje.

Ukázka zlepšovácích nápadů J&T v průběhu roku 2015